PRZEKAŻ 1% PODATKU NA RZECZ AKADEMII KS URSUS

• autor: ursus2004futbolowo, 2018-01-26 10:48

Jeżeli SPORT nie jest Ci obojętny!

Klub Sportowy Ursus Warszawa zachęca wszystkich sympatyków, kibiców oraz rodziców do wspierania naszej klubowej młodzieży poprzez akcję przekazania 1% podatku dla Akademii.

Rozliczając się z rocznych dochodów z Urzędem Skarbowym wszyscy mamy możliwość przekazania 1% podatku z naszych dochodów na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego nie ponosząc przy tym żadnych kosztów.

JAK PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ?

To bardzo proste. Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38, 39), należy np. w PIT 37 wpisać:
– w pozycji 137 (numer KRS) 0000009458,
– w pozycji 138 (wnioskowana kwota): 1% wyliczonego podatku (1% kwoty z pozycji 126),
– w pozycji 139 (cel szczegółowy 1%) : Akademia Ursus

KTO MOŻE PRZEKAZAĆ 1% PODATKU ?

1% podatku mogą przekazać osoby, które:
– nie prowadzą działalności gospodarczej i nie rozlicza ich organ rentowy bądź zakład pracy (tzn. składają PIT-37),
– prowadzą działalność gospodarczą i są na tzw. ryczałcie (tzn. składają PIT-28),
– prowadzą działalność gospodarczą na zasadach ogólnych lub korzystają z liniowej, 19-procentowej stawki podatku (tzn. składają PIT-36 bądź PIT-36L),
– rozliczają przychody ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych na PIT-39.

1% podatku mogą zadysponować również emeryci i renciści, którzy od organu rentowego otrzymali PIT-40A lub PIT-11A. Muszą jednak w tym celu samodzielnie przygotować i złożyć w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.