#LetFootballWin

• autor: ursus2004futbolowo, 2014-08-12 12:44

Niech wygra futbol!

List otwarty Klubu Legia Warszawa do środowiska piłkarskiego na świecie.

Drodzy Przyjaciele!

Piłka nożna to nasza wspólna pasja. Jesteśmy głęboko przekonani, że ta piękna gra powinna być oparta na uniwersalnych wartościach – wspólnych dla wszystkich, którzy wychodzą na boisko, by walczyć na nim o zwycięstwo. Wartości te, powszechnie akceptowane przez całą europejską piłkarską rodzinę, to: po pierwsze piłka, fair-play i szacunek.

W ostatnich dniach uważnie przyglądamy się działaniom europejskich piłkarskich organów piłkarskich. Wierzymy, że najważniejszym elementem gry jest wynik uczciwie wywalczony na boisku, zgodnie z pierwszą i naczelną zasadą zapisaną w "UEFA Values": futbol jest najważniejszy. Wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni i powinniśmy wspólnie dbać, aby kolejnym pokoleniom przekazać piłkarskie dziedzictwo oparte na nadrzędnych wartościach.

Mamy nadzieję, że wszystkie decyzje, które będą zapadały w najbliższych dniach oraz w przyszłości, będą zgodne z duchem gry, która zaczyna i kończy się na boisku. Dołącz do nas, jeśli popierasz futbol oparty na wartościach takich jak fair-play, szacunek i sportowa rywalizacja.

#NiechWygraFutbol #LetFootballWin

Do tej pory do naszej akcji dołączyły znane futbolowe postaci: Deco, Robert Lewandowski, Jorge Costa, Egil Olsen oraz Grzegorz Krychowiak.

List Legii Warszawa