Zegar

Aktualności

FC Komorów - KS Ursus 2:12.

• autor: ursus2004futbolowo, 2014-06-15 21:27

KS Ursus Warszawa 2004 pozostał wiceliderem 7. grupy rozgrywek MZPN Orliki U-10! Zespół trenera Daniela Bagińskiego utrzymał drugie miejsce rozbijając na wyjeździe FC Komorów aż 12:2! Po 18 rozegranych meczach "Traktorki" mają na koncie 42 punkty, na które złożyło się 14 zwycięstw. Zawodnicy z Ursusa schodzili z boiska pokonani zaledwie cztery razy. W dotychczas rozegranych spotkaniach zdobyli 148 bramek, tracąc przy tym 57 goli. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszego zespołu w bieżącym sezonie jest Aleksander Smoliński, który pokonał golkiperów drużyn przeciwnych 38 razy. KS Ursus Warszawa rozegrał w sezonie 2013/2014 wiele spotkań, w których nie dał przeciwnikom absolutnie żadnych szans. Podopieczni Daniela Bagińskiego kontynuują znakomitą passę jedenastu ligowych zwycięstw z rzędu.

Szczegóły w rozwinięciu

W spotkaniu ostatniej kolejki ligowej „Traktorki” potwierdziły dominację, wygrywając z FC Komorów 12-2 (6-0). Bramki dla warszawskiej drużyny zdobywali: Aleksander Smoliński, Igor Burda, Maksymilian Cabajewski, Igor Jagiełło oraz Mateusz Szuba. Młodzi zawodnicy z S3 nie pozostawili złudzeń, kto najlepiej w piłkę gra!

Bez wątpienia to "Traktorki" byli zdecydowanymi faworytami starcia z szóstym w tabeli ligowej FC Komorów. Zgodnie z przewidywaniami to podopieczni Daniela Bagińskiego byli stroną dominującą już od samego początku spotkania. Cała drużyna wykazywała się sporą aktywnością i chęcią strzelenia bramek. Po raz pierwszy w tym spotkaniu udało się to w 7. min. Po nieudanej interwencji bramkarza Komorowa, pierwszą bramkę zdobył Igor Jagiełło. Trzy minuty później ten sam zawodnik, po wygraniu pojedynku z obrońcą gospodarzy, strzelił z ostrego kąta, podwyższając wynik spotkania na 2:0. W 12. min., po nieudanej interwencji defensywy Komorowa, trzecią bramkę zdobył Michał Harciński. Pierwsza kwarta zakończył się wynikiem 3:0.

Drugą kwartę otworzyła indywidualna akcja kapitana gości. W 17. minucie spotkania Aleksander Smoliński zaakcentował swoją obecność na boisku, strzelając czwartą bramkę dla „Traktorków”. W 22. min., po asyście Ola, piątego gola strzelił Igor Burda. W ostatniej minucie drugiej części spotkania szóstą bramkę, po błędzie bramkarza gospodarzy, zdobył Maksymilian Cabajewski. Do przerwy KS Ursus prowadził już 6:0. I wynik ten najlepiej obrazował przebieg zawodów rozgrywanych na Orliku w Sokołowie k. Janek.

Drugą połowę meczu rozpoczęli goście. Zawodnicy Ursusa ani myśleli zadowolić się wysokim, sześciobramkowym zwycięstwem i spocząć na laurach. W 35. min., po asyście Michała Harcińskiego, wynik na 7:0 podwyższył Igor Jagiełło. Zaledwie trzy minuty później - po podaniu głową przez Igora Burdę - kolejną, 8. bramkę ponownie zdobył Aleksander Smoliński. Po następnych 60 sekundach Olo odwdzięczył się koledze z boiska, asystując Igorowi Burdzie przy kolejnym trafieniu do siatki rywali z Komorowa.

Kolejne dwie braki, jakie mogli oglądać licznie zgromadzeni na Orliku kibice, były w wykonaniu gospodarzy. W 41. i 45. minucie FC Komorów zdobył dwie bramki po dwóch rzutach wolnych. Pomimo wysokiej przegranej, gospodarzom należy przyznać, że oba stałe fragmenty gry wykonane były perfekcyjnie. Nasz brakarz nie miał żadnych szans obrony przy pięknych uderzeniach z rzutu wolnego. Po trzeciej kwarcie było 9:2.

Ostatnia część spotkania pokazała, że piłkarze z S3 grają do końca bez względu na wynik. Już 60 sekund po gwizdku sędziego, podrażniony stratą dwóch goli kapitan Ursusa, po asyście „Madmaxa” zdobył 10. bramkę.

Warto też zatrzymać się chwilę przy arbitrze tego spotkania, który prowadził zawody na naprawdę „Wysokim” poziomie. Serdecznie pozdrawiamy „Warszawskiego Sędziego”.

Do końca meczu „Traktorki” trafiały do siatki rywala jeszcze dwa razy. W 54. min., po asyście Pawła Chocyka, bramkę zdobył Aleksander Smoliński, a w ostatnich sekundach spotkania wynik na 12:2 strzałem z dystansu ustalił - po nieudanej interwencji przeciwnika - Mateusz Szuba.

„Traktorki” rozegrały bardzo dobre spotkanie i po raz kolejny o wysokiej wygranej zadecydowała gra zespołowa. Cieszy fakt, że w akcje po których są zdobywane bramki są zaangażowani niemal wszyscy zawodnicy, często przy decydującym współudziale bramkarza oraz obrońców. Pokazaliśmy w tej rundzie bardzo zespołową, szybką i inteligentną piłkę, co napawa optymizmem na przyszły sezon. Zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowej zrobili ogromny postęp, a ich równorzędne zmiany często decydowały o tym, że drużyna Ursusa przez 60 minut była poza zasięgiem rywali. Zdaniem trenera będzie to naszym głównym atutem w sezonie 2014/2015. BRAWO CHŁOPCY !

Naszym zawodnikom oraz trenerowi gratulujemy wicelidera 7. grupy MZPN Orliki U-10, rocznika 2004”. Wielkie brawa!

Szczegóły spotkania:

FC Komorów - KS Ursus Warszawa 2:12 (0:6)

Kwarta I (0:3)

7. min - bramka Igor Jagiełło (po nieudanej interwencji bramkarza Komorowa)

10. min - bramka Igor Jagiełło (strzał z ostrego kąta po wygraniu pojedynku z obrońcą gospodarzy)

12. min - bramka Michał Harciński (po nieudanej interwencji defensywy Komorowa)

Kwarta II (0:3)

2. min - bramka Aleksander Smoliński (po indywidualnej akcji)

7. min - bramka Igor Burda, asysta Aleksander Smoliński

15. min - bramka Max Cabajewski (po błędzie bramkarza gospodarzy)

Kwarta III (2:3)

5. min - bramka Igor Jagiełło, asysta Michał Harciński

8. min - bramka Aleksander Smoliński, asysta Igor Burda (podanie głową)

9. min - bramka Igor Burda, asysta Aleksander Smoliński

11. min - bramka dla Komorowa z rzutu wolnego

15. min - bramka dla Komorowa z rzutu wolnego

Kwarta IV (0:3)

1. min - bramka Aleksander Smoliński, asysta Max Cabajewski

9. min - bramka Aleksander Smoliński, asysta Paweł Chocyk

15. min - bramka Mateusz Szuba (strzał z dystansu po nieudanej interwencji przeciwnika)